Životopis naší kapely

2009

Jak vlastně vznikla naše kapela? Stalo se to jednoho krásného mrazivého dne roku 2009. To datum si všichni přesně pamatujeme, protože se jednalo o poslední únorový den. Partě muzikantů, hrajících v mariánskolázeňské kapele Kokrhellband pomalu, ale jistě došla trpělivost se současným stavem kapely, a proto se tento den sešli v jedné milé hospůdce, aby probrali co dál. De facto zde vznikla naše kapela, bývalou skupinu i s jejími zbývajícími členy jsme se rozhodli ponechat svému osudu, přizvali k sobě krásnou a šikovnou kytaristku (později se ukázalo, že i skvělou textařku a skladatelku) Káťu a vrhli jsme se do nových vln, plni nadšení a dobrých nápadů. Po dlouhém vybírání názvu z desítek návrhů jsme ve finále plným počtem hlasů vybrali název Grande Tete, což se nám zalíbilo nejen díky své zvukomalbě, ale i díky skrytému významu, spojenému s naším obsazením (máme v kapele tři spanilé slečny).

Ze začátku se naším repertoárem z poloviny staly skladby z bývalé kapely a z druhé poloviny písničky od Janči Sahánkové, která nám pomáhala do rozjezdu, jak prakticky na koncertech, tak teoreticky, ať už písničkami či dobrými radami. Tři z jejích písniček jsme se hned zjara rozhodli zvěčnit, a proto jsme se vydali do nahrávacího studia, kde jsme natočili náš první demáček. Podařilo se nám odehrát naše první koncerty. První štací bylaplzeňská Kapeláž a po koncertu jsme si řekli, že to, co jsme se rozhodli dělat, přecejen bude mít smysl. Za úspěch považujeme to, že hned naším dalším vystoupením se stal známý festival BasinFireFest ve Spáleném Poříčí.

Jak šly měsíce, začalo přibývat koncertů, úspěchů u lidí pařících na nás a taky jsme začali tvořit svoje vlastní skladby. Snažíme se nezaškatulkovat se do jednoho stylu, snažíme se dělat muziku barevnou, nápaditou, prolínáme různé možné a nemožné styly dohromady, ale naším základem jsou asi nejvíce žánry ska, rock a punk. Ještě během tohoto roku jsme se dokázali odpoutat od skladeb z naší ex-kapely, dále nás opustila Janča, která ale nadále zůstává naší dobrou duší a začali jsme se posouvat vlastními silami dál a dál. Třešničkou na dortu této sezóny byl náš postup do finálového kola v hitparádě Karlovarské rockové mapy, kde jsme sice nevyhráli, ale zahráli si před úžasným publikem, se skvělými kapelami a zanechali snad co nejlepší dojem.

2010

Tento rok se nese ve znamení nového CD. První dva měsíce tohoto roku jsme odehráli pouhé dva koncerty a většinu času věnovali tvoření nových skladeb a pilování těch stávajících. V březnu jsme si malinko vyrazili po republice a zahráli na skvělém Pozdním Zimním Pestrovečeru v moravských Mikulčicích a poté vystoupili na nezapomenutelné narozeninové oslavě v obci Kámen u Děčína.

Na konci tohoto měsíce jsme plni očekávání vstoupili do plzeňského studia Ex-Avik, kde nás přivítal jeho věčně usměvavý majitel Pája Brom. Nahrávali jsme zhruba 5 dní, natočili 10 skladeb. Nejlepší studio a především největší profík a machr přes zvuk s jakým jsme se kdy setkali. Smekáme.

Odehráli jsme několik dalších koncertů, nejvíce stojí za zmínku naše vystoupení na plzeňském Majálesu. Dne 21.5.2010 proběhl v mariánskolázeňském klubu Eldorádo křest našeho nového CD Hacašprnda, na který jsme si krom dvou našich spřátelených kapel ze sousedství Skavare Flascheta a Sickness Therapy pozvali velice dobře známou punk-rockovou kapelu ze Slaného Totální Nasazení.

Následující tři letní měsíce pro nás znamenaly spoustu změn, které nás zajisté posunuly značně dopředu. Hlavní a zásadní změnou se stal odchod naší zpěvačky Hanči a příchod úžasné, krásné a nadané Marušky, která mezi nás velmi rychle zapadla a pěvecky naší grupu pozvedla o několik úrovní. Odehráli jsme i mnoho zajímavých koncertů, mezi nejvýznamnější z nich patří Plánský Koupák, kde jsme předskakovali takovým hvězdám, jakými jsou Michal David, Turbo nebo Doga, či tachovský Tarock, kde jsme si zahráli po boku známých rockových hvězd, jakými jsou Škwor nebo Arakain.

Podzim roku 2010 byl sice chudší na koncerty, zato jsme se mohli naplno věnovat nové tvorbě, pilování tvorby předešlé a plánům do budoucna. Tento rok jsme zakončili koncertem v oblíbeném mariánskolázeňském klubu Na Rampě, kterým jsme završili sezonu 2010 odehráním 31. koncertu tohoto roku ve dne 31.12.2010.

2011

Rok 2011 se podobně jako ten předcházející nesl ve znamení příprav na naší opětovnou návštěvu nahrávacího studia Ex – Avik. Mimo to jsme ale vystoupili na krásných 32 akcích, ať už klubových či open – air, na skvělých festivalech a fesťáčcích, vytvořili několik nových skladeb a vyhráli dvě významné regionální soutěže! Ale vše popořádku…

První část roku pro nás znamenala typickou klubovou zimní sezonu. Navštívili jsme kluby v Plzni, Spáleném Poříčí, v Tachově a ve Stříbře a mezitím jsme hojně času trávili ve zkušebně, kde jsme tvořili nové songy, se kterými jsme se pomalu, ale jistě chystali do studia.

S blížícím se létem se konečně začaly objevovat naše oblíbené open – air akce, mezi nimi například plzeňský Majáles nebo výborný festival Zelesa, pořádaný (nečekaně) uprostřed lesa nedaleko města Kamýk nad Vltavou.

Prvním důležitým mezníkem tohoto roku bylo léto, respektive jeho závěr. Mimo pěkné řádky odehraných letních festivalů po různých koutech naší země jsme se dostali do finále soutěže Prazdroj talentů, pořádané v rámciPilsner festu, což nám zajistilo živé vystoupení na vedlejší scéně tohoto velkolepého plzeňského festivalu. To však nebylo vše, štěstí stálo při nás a vyhráli jsme celou soutěž! Krom pořádné kocoviny z hromady vysoutěžených piv jsme si odnesli výhru hlavní a tou jest vystoupení na hlavní stage Pilsner fest 2012!

V září jsme se vydali znovu po roce a půl do plzeňského studia Ex – Avik, kde jsme nahráli album pojmenovanéProgresso, což je italský název pro pokrok. Tento název podle nás nejlépe vystihuje celou desku, její posun dopředu oproti té předchozí, její náladu, "drajv" a energii.

Následoval podzim, který se opět nesl ve znamení klubových koncertů. Podívali jsme se do Plzně, do Prahy nebo také do Sokolova, kde jsme se zúčastnili regionální soutěže Karlovarská rocková mapa, kde jsme v konkurenci dalších tří kapel, vyhráli rozhodnutím odborné poroty! Mezi mnoha cenami můžeme zmínit natočení singlu (shodou náhod ve studiu Ex – Avik), účast na několika regionálních festivalech apod. 12.11. se konal křest CD Progresso v mariánskolázeňském klubu Na Rampě, kam jsme si pozvali dvě spřátelené kapely a v příjemné atmosféře naplněného klubu jsme pokřtili naší novinku.

Ke konci roku 2011 se nám podařilo prosadit song Neboj se do západočeského rádia Egrensis.